Altarbord, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Raktangulär skiva med uppsvängda sidor, Sarg med delvis genombruten dekor. Höjd 88,5 (skivans höjd 84, 205 x 34 cm.

Slitage. Sprickor. Möjligen avkortade ben.

4 000
380
434
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
4 jan 17:11
4 000 SEK
4 jan 17:09
3 000 SEK
4 jan 12:08
1 500 SEK
30 dec 2025 14:53
1 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75