András (Andrea) Markó, tillskriven

(Ungern/Italien, 1824-1895)
(Ungern/Italien, 1824-1895)

András Markó, tillskriven, Italienskt landskap med herdefamilj

Signerad And. Marko och daterad 1871. Uppfodrad duk 76 x 101 cm.

Krackelerad, retuscher.

Utropspris
15 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13