Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Collier 18K vitguld med droppslipad och smaragdslipad diamant medföljande IGI och GIA report

Droppslipad diamant 1.20 ct, M/si2 enligt medföljande GIA report nr 6442301696. Laserinskription. Smaragdslipad diamant 1.31 ct L/vs1 enligt medföljande report IGI nr 560243068. Lserinskription. Sidostenar briljantslipade diamanter totalt ca 0.30 ct. Hänge mått ca 17 x 13 mm. Längd ca 43 cm. Totalvikt 7 g.

Obetydligt ytslitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 18 timmar
1 000
97
113
Utropspris
90 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
31 jan 21:32
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - J407