Madeleine Pyk – en samling F769

Bordspendyl Sen-empire 1800t-talets mitt

Försilvrad urtavla med romerska siffror inskrivet i klippformation krönt av lyr-spelande kvinna. rektangulär sockel med dekor av palmetter, höjd ca 37 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Urtavla med patina. Möjligen omarbetat urverk Nyckel saknas.

1 650
157
179
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
29 dec 2025 19:36
1 650 SEK
27 dec 2025 0:51
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13