Tumlare samt medicinsked, silver, Sverige 1700-1800-tal
Invändig förgyllning.
Tumlare Otto Henrik Sjöberg Falun 1761, vågbandsbård, diameter 6 cm, vikt 30 gram.
Sked Johan Petter Grönvall, Stockholm 1833, snäckmodell, med stöd, längd 15,5 cm, vikt 49 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.