Tallrikar, 12 stycken, samt serveringsfat, imari, porslin, Japan Meiji/tidigt 1900-tal.
Tallrikar med konturerade bräm, kvadratiskt serveringsfat. Dekor i imari med motiv av dekorerade skärmväggar, solfjädrar och blommor. Tallrikarnas diameter ca 21,5 cm. Serveringsfatet 28,5 x 28,5 cm.
Nagg. Slitage. Sprickor.
Auktionen avslutas
4 dagar 2 timmar
600
57
65
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 650 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor