Tallrikar, 12 stycken, samt serveringsfat, imari, porslin, Japan Meiji/tidigt 1900-tal.

Tallrikar med konturerade bräm, kvadratiskt serveringsfat. Dekor i imari med motiv av dekorerade skärmväggar, solfjädrar och blommor. Tallrikarnas diameter ca 21,5 cm. Serveringsfatet 28,5 x 28,5 cm.

Nagg. Slitage. Sprickor.

Auktionen avslutas
4 dagar 2 timmar
600
57
65
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 650 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
7 jan 16:18
600 SEK
7 jan 1:20
400 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V7