Kanna, silver, svensk importstämpel, 1900-talets första hälft

Stämplad S 830. Päronformad på fyra tassfötter, svärtad träkhänkel och knopp, höjd 20,5 cm. Vikt 350 gram.

Smärre slitage. Trä med smärre skador.

Auktionen avslutas
7 dagar 13 timmar
5 000
478
542
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
16 jan 19:38
5 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V32