Bordsur, Moris, Frankrike, 1800-talets andra hälft.
Av förgylld brons. Dekor med två putti fångandes två duvor. Rund emaljerad urtavla med romerska siffror märkt Moris Fant. de Bronzes, Paris. Bredd 45, höjd 50 cm.
emaljskador. Ej genomgången. Märken. Nyckel finns.
Klubbat pris
24 000
2 292
2 603
Utropspris
10 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (30 bud)
9
11 jan 20:09
24 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 9
11 jan 20:09
23 000 SEK
11 jan 20:08
21 500 SEK
9
11 jan 20:08
20 500 SEK
11 jan 20:01
16 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
11 jan 19:38
16 000 SEK
11 jan 19:33
15 566 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
12
11 jan 17:25
15 066 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 12
9
11 jan 17:25
15 000 SEK
9
10 jan 23:18
14 500 SEK
11
10 jan 23:18
14 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 11
9
10 jan 23:17
13 500 SEK
11
10 jan 23:17
13 000 SEK
9
10 jan 12:24
12 500 SEK
10
10 jan 12:24
12 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 10
9
10 jan 9:04
11 500 SEK
10 jan 9:04
11 000 SEK
9 jan 21:40
10 500 SEK
9 jan 21:40
10 000 SEK
9 jan 21:39
9 700 SEK
9 jan 21:39
9 500 SEK
8 jan 20:56
8 700 SEK