Bestickservisdelar, 127 + 31 delar, modell Haga, GAB och C. G. Hallberg, Stockholm, 1950/1960-tal.

Bestående av:
19 skedar, längd 18,5 cm, C. G. Hallberg,
5 skedar, 18,5 cm, GAB,
6 skedar, 21,5 cm, C. G. Hallberg,
6 skedar, 21,5 cm, GAB,
12 gafflar, 14 cm, C. G. Hallberg,
8 gafflar, 14 cm, GAB,
2 gafflar, 18,5 cm, GAB,
12 gafflar, 18,5 cm, C. G. Hallberg,
6 gafflar, 18,5 cm, GAB,
1 kniv, 18 cm, C. G. Hallberg,
1 kniv, 19 cm, C. G. Hallberg,
11 knivar, 21 cm, C. G. Hallberg,
6 knivar, 18 cm, GAB,
8 knivar, 20,5 cm, GAB,
1 kniv, 21,5 cm, GAB,
1 kniv, 20,5 cm, C. G. Hallberg,
2 smörknivar, 19,5 cm, C. G. Hallberg,
1 smörkniv, 17 cm, C. G. Hallberg,
1 smörkniv, 17 cm, GAB,

ca 5,100 gram

Medföljer (nysilver):
6 knivar, 6 gafflar (stora), 18 gafflar (mindre), 1 sked

Åldersrelaterat slitage.

Auktionen avslutas
7 timmar 39 minuter
35 100
3 330
3 811
Utropspris
10 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 36 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (18 bud)
7 jan 10:35
35 100 SEK
7 jan 10:35
34 100 SEK
7 jan 10:21
30 000 SEK
7 jan 10:07
30 000 SEK
7 jan 10:07
21 000 SEK
7 jan 10:07
20 000 SEK
7 jan 0:34
12 500 SEK
7 jan 0:34
12 000 SEK
7 jan 0:33
10 500 SEK
7 jan 0:33
10 000 SEK
7 jan 0:33
8 200 SEK
7 jan 0:33
8 000 SEK
7 jan 0:33
7 400 SEK
7 jan 0:33
7 200 SEK
6 jan 11:38
7 000 SEK
6 jan 10:14
750 SEK
6 jan 8:36
700 SEK
30 dec 2025 18:25
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - L12