Kaj Franck "Kevät", 3 st, 18,5 cm
Kaj Franck "Hyrrä", vas/vinglas, 1 st, etikettmärkt och signerad Nuutajärvi Notsjö, 17,5 cm
Nanny Still "Pompadour" vas/ljusstake, 1 st, 28 cm, samt vaser, 2 st, 22 cm
Oiva Toikka, vas, 1 st, 25 cm.
Smärre slitage, repor undertill.