Bålskål, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong, 1736-95.

Porslin med blomsterdekor i imarifärger. Diameter 24, höjd 10,5 cm.

Slitage. Nagg. Sprickor. Tillverkningsdefekter.

400
38
43
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
7 jan 21:44
400 SEK
5 jan 9:49
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13