Kabaret i ask med lock, porslin och lack, Japan, tidigt 1900-tal.

Rund ask dekorerad med tranor i guld och rött mot svart grund. Diameter 24 cm. Insidan med cabaret med sex delar porslin vardera dekorerad med en trana.

Slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 22 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V24