Kabaret i ask med lock, porslin och lack, Japan, tidigt 1900-tal.
Rund ask dekorerad med tranor i guld och rött mot svart grund. Diameter 24 cm. Insidan med cabaret med sex delar porslin vardera dekorerad med en trana.
Slitage.
Auktionen avslutas
6 dagar 22 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor