Matgrupp, 7 delar, "Diamant", Bodafors, 1960-tal.
Matbord samt sex stolar. Fanerat med lövträ. Matbord diameter 115, höjd 74, 3 iläggsskivor á 55 cm.
Stolar med klädd sits i läderimitation, sitthöjd 46, höjd 84 cm.
Ställvis slitage och blekt, fläckar.