Skål, bägare samt vas, silver, Sverige, 1900-talets första hälft

Skål, med vågig kant samt graverat namn, CG Hallberg, Stockholm 1922

Bägare/vas med vågiga kanter, GAB, Stockholm 1945, höjd 13 cm.

Bägare, med graverat namn, GAB, Stockholm 1921, höjd 8 cm.

Total vikt 397 gram.

Smärre slitage. Smärre slitage.

Klubbat pris
4 900
465
532
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 jan 18:44
4 900 SEK
3 jan 18:44
4 700 SEK
3 jan 9:26
1 800 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02