Glasuppsättningar, 2 st snarlika Italien 1950-tal.

Rött glas med påmålade silver dekorationer
Karaff och snapsglas, 6 st med italienska stadsvyer. Höjd 21 cm och 5 cm.
Kanna och vinglas, 6 st medblomdekorationer. Höjd 24 cm och 13 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage. Anlöpningar. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
180
1 885
204
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (4 bud)
15 jan 20:02
180 EUR
15 jan 20:00
150 EUR
15 jan 20:00
100 EUR
13 jan 19:14
30 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13