Bålskål samt muggar, 24 st , Tjeckoslovakien 1970-tal.

Böhmisk handslipad kristall, bär etikett.
Bricka, diameter 40 cm. Total höjd inkl. skål ca 40 cm.
Muggarnas höjd 7,5 cm.

Sleven saknas. Bruksslitage. Enstaka diskreta kantskador.

130
1 370
149
Utropspris
350 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
1 jan 20:31
130 EUR
28 dec 2025 19:23
100 EUR