Matta, old Isfahan, part silk, signerad Bahadori, ca 167 x 105 cm.

Mörkblå botten med polykromt landskap med fåglar och träd. Röd huvudbård med hjortar och träd.

Obetydligt ytslitage. Smärre fläckar. Trampveck. Smärre skador.

Klubbat pris
9 200
873
999
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
3 jan 20:21
9 200 SEK
31 dec 2025 19:23
9 000 SEK
31 dec 2025 13:32
8 500 SEK
30 dec 2025 17:12
5 500 SEK
29 dec 2025 6:17
5 000 SEK
28 dec 2025 21:52
4 400 SEK
28 dec 2025 21:36
4 000 SEK
28 dec 2025 11:36
800 SEK
27 dec 2025 14:06
500 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79