Omkring år 1900. Mörkblå botten med stort polykromt botehmönster. Benvit huvudbård med polykrom växtranka.
Ställvis något slitage. Fläckar. Smärre lagningar och 40 cm lagad reva.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10