Skulptur, glas, Kosta Boda.
Motiv föreställande en skarv. Polykrom och klar, delvis frostad glasmassa. Medföljande piedestal och skiva med infälld belysning. Signerad 7264003 Kosta Boda Kjell Engman Lim Ed 50 ex. Höjd ca 56, bredd 24,5 cm. Total höjd ca 145 cm.
Visst slitage. Ställvisa nagg. Smärre repor undertill. Belysning ej funktionstestad.