Bordslampor, ett par snarlika, Bitossi för Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Cylinderformade med reliefdekor samt glaserade, en brun samt en i silverfärg. Signerade samt en med etikett. Höjd 43 cm inkl lampsockel.

Smärre nagg. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
2 800
266
304
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
6 jan 19:24
2 800 SEK
6 jan 19:24
2 680 SEK
6 jan 4:21
1 800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor