Dessertskålar, 10 st, sterling silver, Spanien, 1900-talets mitt.

Invändigt förgylld. Stämplade”plata de ley” på undersidan. Höjd 12 cm, diameter 10 cm. Totalvikt ca 2042 g.

Smärre slitage och anlöpningar. Förgyllningen är ojämnt sliten.

Utropspris
2 000 EUR
Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13