Spegel med konsolbord, sent 1800-tal, med målning, 1700-tal

Ek. Skuren dekor med rocailler och blomster. Dekorelement i krön med ett fragment från en äldre målning föreställande fiskare och soldat. Svängt underrede med marmorskiva. Två tilläggsskivor medföljer. Spegel höjd 190, bredd 75 cm. Konsolbord höjd 70, bredd 87 cm.

Marmorskiva lagad på flera ställen, med bortfall, fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
8 000
764
868
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
12 jan 15:52
8 000 SEK
12 jan 15:52
8 000 SEK
12 jan 15:16
7 700 SEK
12 jan 15:16
7 500 SEK
12 jan 15:14
7 200 SEK
12 jan 13:27
7 000 SEK
12 jan 13:27
7 000 SEK
12 jan 12:02
6 700 SEK
12 jan 12:02
6 500 SEK
11 jan 17:28
6 200 SEK
11 jan 11:52
6 000 SEK
10 jan 13:35
5 500 SEK
10 jan 11:31
5 000 SEK
9 jan 8:02
4 000 SEK
7 jan 18:52
1 100 SEK
6 jan 11:33
1 000 SEK