Vaser, två stycken, Gunnar Nylund resp Carl-Harry Stålhane, Rörstrand samt sex miniatyrer, John Andersson Höganäs.
Vas med hänkel, duvblå och brun glasyr, signerad GN AUQ, höjd 17 cm. Droppformad vas med smal hals och utsvängd mynning, grön glasyr, signerad CHS, höjd 22,5 cm. Miniatyrvaser samt miniatyrskål, signerade JA, höjd 1,1-7,6 cm.
Slitage. Märken.
Klubbat pris
2 604
249
282
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (8 bud)
10 jan 16:20
2 604 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
10 jan 16:20
2 404 SEK
10 jan 16:20
2 300 SEK
10 jan 16:20
2 000 SEK