Glasservis, "Karlberg", Kosta Boda, 1900-tal, 77 delar.
Bestående av
10 vin/ölglas (höjd 14 cm)
10 vinglas (12)
12 tumblerglas (9)
11 tumblerglas (8)
6 tumblerglas (7)
10 starkvinsglas (10)
9 snapsglas (10)
9 snapsglas (8,5)
13 glas med nagg medföljer