Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

Glasservis, "Karlberg", Kosta Boda, 1900-tal, 77 delar.

Bestående av
10 vin/ölglas (höjd 14 cm)
10 vinglas (12)
12 tumblerglas (9)
11 tumblerglas (8)
6 tumblerglas (7)
10 starkvinsglas (10)
9 snapsglas (10)
9 snapsglas (8,5)

13 glas med nagg medföljer

Klubbat pris
4 000
383
433
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
15 jan 20:54
4 000 SEK
15 jan 20:49
3 200 SEK
10 jan 13:04
2 500 SEK
9 jan 17:42
2 200 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13