Kanna och skål, sterlingsilver, Sheffield 1900 och London 1846.
Kannan med trähänkel av George Wish, höjd 20,5 cm.
Skålen av Charles Thomas Fox & George Fox, invändigt förgylld, på tre fötter, diameter 11 cm, höjd 5 cm. Totalvikt ca 399 g.
Smärre slitage.
Klubbat pris
445
4 690
509
Utropspris
300 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (16 bud)
1 jan 19:19
445 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
1 jan 16:36
425 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
1 jan 16:36
421 EUR
1 jan 15:26
405 EUR
1 jan 15:26
385 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
1 jan 14:54
365 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
1 jan 14:54
345 EUR
1 jan 13:20
340 EUR
1 jan 12:55
320 EUR
1 jan 12:55
310 EUR