Kanna och skål, sterlingsilver, Sheffield 1900 och London 1846.

Kannan med trähänkel av George Wish, höjd 20,5 cm.
Skålen av Charles Thomas Fox & George Fox, invändigt förgylld, på tre fötter, diameter 11 cm, höjd 5 cm. Totalvikt ca 399 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
445
4 690
509
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (16 bud)
1 jan 19:19
445 EUR
1 jan 16:36
425 EUR
1 jan 16:36
421 EUR
1 jan 15:26
405 EUR
1 jan 15:26
385 EUR
1 jan 14:54
365 EUR
1 jan 14:54
345 EUR
1 jan 13:20
340 EUR
1 jan 12:55
320 EUR
1 jan 12:55
310 EUR
1 jan 9:21
300 EUR
31 dec 2025 8:07
280 EUR
31 dec 2025 1:24
260 EUR
30 dec 2025 12:29
240 EUR
29 dec 2025 8:18
220 EUR
26 dec 2025 0:32
200 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492