Kanna och skål, sterlingsilver, Sheffield 1900 och London 1846.
Kannan med trähänkel av George Wish, höjd 20,5 cm.
Skålen av Charles Thomas Fox & George Fox, invändigt förgylld, på tre fötter, diameter 11 cm, höjd 5 cm. Totalvikt ca 399 g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.