Slevar, 4 st, silver samt trä, en stämplad Olof Robert Lundgren Åbo 1857.

Slev med träskaft, stämplad Olof Robert Lundgren Åbo 1857. Längd 40,5 cm.
1 slev stämplad Andelslaget Guldsmed r.l., Åbo 1929, längd 29,5 cm.
1 slev stämplad Suomen Kultaseppä Oy, Åbo 1919, längd 17 cm.
1 slev stämplad Auran Kultaseppä, Åbo 1955.
Vikt utan slev med träskaft: 188 g.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Anlupen.

Utropspris
250 EUR