Parti, sex delar, porslin. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

tekanna med lock, skålar, två stycken, samt fat 3 stycken.

Slitage, nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Klubbat pris
3 500
335
379
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
16 jan 18:38
3 500 SEK
16 jan 18:38
3 300 SEK
16 jan 18:37
3 100 SEK
16 jan 18:37
3 026 SEK
16 jan 18:36
2 885 SEK
16 jan 18:36
2 685 SEK
16 jan 16:32
2 216 SEK
16 jan 16:32
2 016 SEK
15 jan 6:01
1 800 SEK
14 jan 1:47
1 500 SEK
11 jan 18:34
300 SEK