Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen

(Danmark, 1916-1986 respektive 1907-1993)

Fåtölj, "FD 135", för France & Daverkosen, Danmark, 1950-tal

Stomme av bokträ, lös sits och rygg klädd i ulltyg, stämpelmärkt, sitthöjd 43 cm, höjd 83 cm, bredd 62, djup 75 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar.

Auktionen avslutas
1 dag 17 timmar
2 000
190
217
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
2 jan 21:57
2 000 SEK
1 jan 6:09
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö