1689071

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vas, Nuutajärvi Notsjö, Finland, 1954.

Klarglas, rund form med inneslutna luftbubblor. Signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -54. Höjd 12,5 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

1 800
172
195
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
12 jan 21:20
1 800 SEK
10 jan 21:48
1 500 SEK
9 jan 7:54
1 000 SEK
8 jan 22:13
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13