1689077

Karaff och dricksglas 12 st, Notsjö och Iittala 1900-talets mitt.

Kaj Franck:
Karaff 1621 , höjd 23 cm.
Dricksglas, 6 st, 5023, höjd 5,5 cm.
Dricksglas, 2 st 2744, höjd 8,5 cm.
Tapio Wirkkala: Dricksglas, 4 st, 4090, höjd 8 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Utropspris
250 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13