Karaff och dricksglas 12 st, Notsjö och Iittala 1900-talets mitt.
Kaj Franck:
Karaff 1621 , höjd 23 cm.
Dricksglas, 6 st, 5023, höjd 5,5 cm.
Dricksglas, 2 st 2744, höjd 8,5 cm.
Tapio Wirkkala: Dricksglas, 4 st, 4090, höjd 8 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.