Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

Taklampa, mässing, modell 1314, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.

Genombruten dekor. Skärmens höjd ca 30 cm, diameter 26 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Anlupen. Ej funktionstestad.

Formgivare

Auktionen avslutas
1 dag 14 timmar
280
2 951
320
Utropspris
400 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 EUR. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
5 jan 13:44
280 EUR
5 jan 13:44
260 EUR
4 jan 20:11
180 EUR
4 jan 14:23
110 EUR
4 jan 12:08
100 EUR
2 jan 11:53
30 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - P100