Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

Fåtöljer, ett par 'TV -Lukki' tillverkare Lukkiseppä / Merva 1960-tal.

Stomme i stålrör, textil klädsel. Bredd 59 cm, sitthöjd ca 38 cm, totalhöjd 75 cm.

Sätet med ett senare tyg ovanpå den ursprungliga klädseln. Åldersrelaterat slitage. Märken.

Formgivare

Klubbat pris
560
5 902
641
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (12 bud)
6 jan 20:12
560 EUR
6 jan 20:12
550 EUR
6 jan 20:12
540 EUR
6 jan 20:12
520 EUR
6 jan 20:11
500 EUR
6 jan 20:11
480 EUR
6 jan 19:20
460 EUR
6 jan 18:11
440 EUR
4 jan 13:36
420 EUR
4 jan 13:36
400 EUR
31 dec 2025 4:31
200 EUR
30 dec 2025 17:21
50 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor