Ilmari Lappalainen

(Finland, 1918-2006)
Ilmari Lappalainen
(Finland, 1918-2006)

Fåtöljer, ett par, "Rex", Asko, 1900-talets mitt.

Fast stoppad klädsel. Lackade ben. Knappar i ryggen. Total bredd 75 cm. Sitthöjd 40 cm. Total höjd 98 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare klädsel.

Klubbat pris
1 050
11 067
1 202
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (11 bud)
6 jan 18:12
1 050 EUR
6 jan 18:12
1 000 EUR
6 jan 18:12
870 EUR
6 jan 18:12
850 EUR
6 jan 17:34
720 EUR
6 jan 17:34
700 EUR
6 jan 10:46
660 EUR
6 jan 8:07
640 EUR
6 jan 0:26
620 EUR
6 jan 0:26
600 EUR
31 dec 2025 9:22
300 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923