Bestick, 21 st, silver, 1900-tal.

Olika modeller.
12 moccaskedar GAB, Stockholm, 1938-45, 10,5 cm
2 gafflar 17 cm
4 gafflar, GAB/CGH, Stockholm, 1960-61, 18 vm
Kniv med blad av rostfritt stål, GAB, Stockholm, 1960, 20,5 cm
2 smörknivar med knivblad av rostfritt stål, CGH, Stockholm, 1931-44, 20 cm
Total vikt 520 gram.
Tre gafflar i nysilver medföljer.

Smärre slitage.

Auktionen avslutas
5 dagar 20 timmar
4 201
401
456
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 401 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
15 jan 20:40
4 201 SEK
15 jan 20:40
4 001 SEK
15 jan 16:53
3 200 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V31