1689279

Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

Skål, "Terälehdet" (Kronblad), signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi oy.

Ljusblå/ lilatonad (neodym) facetterad kristall. Diameter 22 cm, höjd 11 cm. Etikettmärkt.

Litet nagg. Smärre tillverkningsrelaterad ojämnhet vid foten.

Klubbat pris
320
3 341
362
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (10 bud)
9
13 jan 18:57
320 EUR
8
12 jan 15:23
300 EUR
11 jan 11:37
280 EUR
10 jan 17:37
260 EUR
9 jan 23:12
240 EUR
9 jan 9:36
220 EUR
9 jan 6:04
200 EUR
8 jan 10:08
190 EUR
6 jan 9:54
180 EUR
5 jan 19:48
150 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13