Bägare, silver, sannol. Indien, finska kontrollstämplar Helsingfors 1969.

Driven och ciselerad dekor med geometriska figurer och bladverk. Kartuscher med figurer. Höjd 11,5 cm, mynningens diameter 7,7 cm. Vikt 213 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
281
2 942
319
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (12 bud)
13 jan 20:39
281 EUR
13 jan 20:39
280 EUR
13 jan 18:07
260 EUR
12 jan 8:41
240 EUR
8 jan 12:46
220 EUR
8 jan 12:46
200 EUR
8 jan 12:46
190 EUR
7 jan 18:21
180 EUR
7 jan 13:28
100 EUR
7 jan 9:16
85 EUR
7 jan 2:24
80 EUR
5 jan 20:50
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13