Bägare, silver, sannol. Indien, finska kontrollstämplar Helsingfors 1972.

Driven och ciselerad dekor med geometriska figurer och bladverk. Höjd 10,5 cm, mynningens diameter 8 cm. Vikt 145 g.

Smärre slitage.

Utropspris
250 EUR
Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13