Bestående av;
24 tallrikar diameter 27 cm,
12 djupa tallrikar diameter 24 cm,
12 assietter diameter 22 cm (nagg),
12 djupa skålar diameter 14,5 cm,
1 ovalt uppläggningsfat,
1 såssnipa,
2 uppläggningsskålar diameter 20-26 cm,
8 muggar,
4 koppar med fat
Bruksslitage. Repor. Nagg.