Porslin. Ett par koppar med fat med blomsterdekor i underglasyrblått. Diameter 11,5 cm. Kopp med dekor av flodlandskap i underglasyrblått. Höjd 6,5 cm. Kopp med blomsterdekor i emaljfärger. Höjd 6 cm. Kopp med brun glasyr utvändigt och blomsterdekor i emaljfärger invändigt. Diameter 8,5 cm. Kopp med blomsterdekor i imarifärger. Diameter 8,5 cm. Trumpetvas med blomsterdekor i underglasyrblått. Höjd 13 cm.
Nagg, sprickor, smärre slitage.