Arkivskåp /arkitektskåp, Arteks ritkontor, tillverkare O.Y. Huonekalu- ja Rakennustyötehdas A.B. 1900-talets mitt.

Lackad björk samt björkfaner. Fyra draglådor. Total bredd 100 cm. Djup 73 cm. Höjd 44 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Färgbortfall. Fanerskador. Senare målning.

Auktionen avslutas
5 dagar 16 timmar
400
4 176
452
Utropspris
800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 420 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
19 jan 14:16
400 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - H25