Skåp, modell "810", Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1950-tal
Furu, dörrpar med bakomliggande hyll- och lådinredning. Längd 120 cm, djup 41 cm, höjd 110 cm
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Slitage. Vattenskador. Fuktskador. Skador. Nyckel finns.