Tillskriven, taklampor, ett par, 1900-talets andra hälft
Stomme av mässing, 12 ljuspunkter vardera, glaskupor av Tapio Wirkkala, "Airam", 2 st extra medföljer, diameter 70 cm, höjd 100 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Märken. Repor. Slitage. Smutsig.