Halsband, "Trinity Pendant", 18K guld och briljantslipade diamanter.
Märkt Cartier och numrerad. Diamanterna tot ca 0.05 ct. Hängets höjd ca 22,7 mm, bredd 18,7 mm. Kedjans längd 41/45 cm. Total vikt 9,6 g. Med etui och låda.
Smärre slitage.