Bålskål med 7 bägare, glas, 'Iglu', signerade Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, 1973-75.
Grönt bubbelglas, olika ton i skål och bägare. Skålens höjd 15,5 cm, diameter 23 cm. Bägarens höjd 5 cm utan hänkel.
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.