SKÅLAR, 3 st, FAT, 2 st och VAS, porslin, Kina, 1700-1900-tal.
Skålar med ristad dekor av drakar mot rosa. Dekor i underglasyr blått. Vas även med dekor i järnrött. Skålar diam 11,5 - 12,5, fat diam 13,5 vas h, 14.
Spricka, nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.