SOCKERSKÅL, silver, gustaviansk, Anders Brandt, Norrköping 1788.

Svängd form, dekor av medaljonger med mytologiska motiv, pärlstav, uppsvängda handtag. urnformad lockknopp med bladdekor. H 20.

Slitage, repor, smärre bucklor.

Utropspris
10 000 SEK