URVERK, Stiernsund, 1700-tal.

URVERK, Stiernsund, 1700-tal.

Mässing, förgyllda detaljer på urtavlan. H 42 B 30,5. Senare golvursfodral, mahognyfanérat medföljer.

Renoverat. Kompletterat. Ej funktionstestat.

Utropspris
1 500 SEK