BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.

Sk "Haupt-modell". Intarsia med dekor av musicerande putti. 3 lådor. Profilerad skiva i röd sten. Beslag i gulmetall. L 112, b 49, h 82. Nyckel finns.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK